Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

Naší první kočičkou a současně čestným členem naší chovatelské stanice je tříbarevná májová domácí kočička Máša. Kočky jsme milovali odjakživa a hlavně ta veliká. Mým snem bylo mít doma alespoň rysa. Již v 8 letech jsem měla siamskou kočičku jménem RUMCAJZ (ano kočičku). Její povaha byly jedinečná, neboť se nechala zabalit do zavinovačky, položit do dětského kočárku a já s ní chodila na procházky do parku. Ale záhy jsem o ni přišla (nelíbila se panu domácímu) a ani se mi nepodařilo odchovat její koťátka, která předčasně porodila. Rodiče již nechtěli žádné zvíře do bytu a tak jsem musela čekat do dospělosti. Chtěla jsem začít s chovem perských koček, ale osud zasáhnul a já se musela věnovat rodině a svoji lásku ke kočkám zase opustit.  Před dvěma lety jsem začala jezdit po výstavách, protože jsem již věděla, že kočky prostě budou moji kamarádi do dalších let. A to byl ten okamžik, kdy jsem se zamilovala do krásné, obrovské kočky – Mainské mývalí. A první kočičí člen naší rodiny byl a světě. V říjnu 2010 jsme si přivezli kocourka Alexandra of Mainediamond.CZ. Po nějaké době (po 4 měsícich) jsme si přivezli ještě kočičku Xantilla of Baccaracoon.CZ a po dalších třech měsících ještě jednu kočičku Roxy Ronnie of Sudden Blazing.CZ ..... A UŽ BYLY ČTYŘI !!! V tomto okamžiku také vzniká i název naší chovné stanice  „LYNXBEAUTY.CZ“, A život plyne dál .....  připravujeme první spojení a těšíme se narození prvních koťátek. Věřím, že nás nakonec bude ještě o něco více  než jsme původně plánovali, ale že budeme vážně šťastní!

 

Krmíme výhradně  suchými krmivy  Concept for Life  (Kitten  1-12 měsíce, Maincoon), Brit. Dále krmíme 2 x denně masem, jak syrovým, tak i vařeným - druhy střídáme (ryba, kuřecí, krůtí, hovězí, játra) a kvalitními konzervami (Porta 21, Applaws, Felix, Miamor),  Podáváme i tvaroh a mlíčko (TATRU a bezlaktozové mléko)..... každá z našich kočiček dostane to, co jí nejlépe vyhovuje a chutná.

   

Na perfektní zdravotní stav našich kočiček dohlíží MVDr. Dalibor Štrumpl, Karlova ul. , Louny

 

Kočky s námi žijí ve společné domácnosti, využívají vše co máme my. Pohybují se po celém domě....nikam je nezavíráme a ke svým hrám mají škrabadla, spousty pelíšků a hraček......vše bude brzy zdokumentováno