Jdi na obsah Jdi na menu
 


 CÍLEM NAŠEHO CHOVATELSKÉHO ÚSILÍ  je odchovávat koťátka zdravá a pěkná v typu, která budou dělat svým budoucím majitelům radost. Stejně tak jako ji dělají naše kočičky nám.  V žádném případě nám nejde o množství odchovaných koťat, ale především o jejich kvalitu.

Chováme koťátka pouze s PP! Koťátka od nás odcházejí ve věku minimálně 13 týdnů, ale raději až v 15.-16. týdnů kdy jsou opravdu plně samostatná. Při předání koťátka sepisujeme vždy řádnou kupní smlouvu.

Všechna koťátka jsou řádně :

-vakcinována (2x alespoň 4-kombinací, vakcinou od firmy PUREVAX proti panleukopenie, rhinotracheitis, calicivirus, chlamydia), po dohodě možné i FelV

-preventivně odčervena  

Všechna koťátka od nás dostanou:

-PP (jsou registrovaná u FIFE), mazlíček pouze kopii PP, originál až po provedení kastrace dle kupní smlouvy

-Výbavičku do začátku, a to včetně krmení na první dny, hraček a běžných potřeb, na které jsou zvyklá, a které mají ráda

Krmení: koťátka jsou zvyklá na granule Royal canin, syrové a vařenémaso, kvalitní konzervy, mléčné výrobky a vitaminové doplňky fi Gimpet.

 

 

 

KOŤÁTKO MAZLÍK nebo DO CHOVU

Chovné koťátko je koťátko s PP s předpoklady vhodnosti do chovu, se kterým může, ale nemusí, budoucí majitel jezdit po výstavách a v budoucnu může odchovat svá vlastní koťátka

Koťátko tzv. mazlík  je rovněž koťátko s PP:

-bez jakékoliv vady vylučující z chovu, o které nikdo neprojevil zájem jako o chovné, ale je možné se na chovnosti  dodatečně dohodnout, pokud se majitel takto rozhodne

-koťátko na mazlíka je předáno majiteli jen s kopií PP a po doložení veterinárního dokladu

o provedené kastraci, která je podmínkou, protože dle CHŘ se musí odchovávat koťátka pouze na chovných zvířatech, bude předán originál.

 

-více informací na stránkách www.kotatko.net, který by si měl budoucí majitel určitě přečíst

  

 

Jak přistupujeme k odchovu koťátek mi 

Od svého narození mají koťátka naši maximální péči a lásku. Dospělé kočky i koťata nechováme v samostatné a izolované místnosti či kleci, ale žijí s námi, společně v jedné domácnosti. Jsou s námi po celém domě, v obývacím pokoji, sledují s námi TV a občas by popíjeli i z našeho hrnku (pokud by jim bylo dovoleno). Jsou tedy zvyklí na běžné činnosti a zvuky s tím spojené (vysavač, pračka, mixer, rádio, TV) a nejsou v nových domovech potom tolik překvapení či vylekaní. Koťátka jsou zvyklá na lidi, na pravidelný kontakt a mazlení, takže jsou opravdu vymazlená. Snažíme se je "slušně" vychovávat…používají kočičí krycí záchůdek a k broušení drápků škrabadlo a ne rohy sedací soupravy. A po příchodu do nových domovů se chovají stejně a proto je důležité mít pro koťátko nezbytně vše dopředu připravené.  Mnozí lidé, kteří k nám zavítají se diví, že kočka je tvor, který dokáže s člověkem komunikovat, přijde se pomazlit či si pohrát, ačkoliv nebyla zavolána a naopak, pokud ji zavoláme, ihned reaguje. Nám to přijde naprosto přirozené, ale hodně lidí si stále ještě myslí, že kočky jsou chlupatá stvoření, která se přijdou najíst a zbytek dne je člověk už nevidí, protože někde spí. Ale oni připravují mnohdy lepší program jak v TV.

Pro naše koťátka vybíráme velmi pečlivě budoucí majitele. Jsme za ně zodpovědní a to znamená, že jim musíme najít takové lidi, kteří se o ně budou starat se stejnou láskou jako my a budou koťátka považovat také za členy své rodiny. Pro mnohé budoucí majitele by se mohlo zdát, že se až moc vyptáváme, ale je to jen  a jen  z tohoto důvodu. Od budoucích majitelů očekáváme, že s námi zůstanou v kontaktu, že nám občas pošlou e-mail, třeba i fotečku nebo zavolají jak se koťátku vede. Stejně tak počítáme i s tím, že se na nás obrátí kdykoliv budou potřebovat pomoc nebo budou mít jen pocit, že pomoc potřebují. Přesně tak jako mi, když se obracíme o radu zkušenější chovatele a předáváme ji dál.