Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Alvin  Alexis of Lynx Beauty,CZ

 

p1070119.jpg

 

  Plemeno:  mainecoon/mainská mývalí kočka

          Datum narození:  6.7.2012

                Barva:  černě  mramorovaná s bílou

                      EMS kód:  MCO ns 09 22                                 

                             Váha:  7 kg  ( 1 rok)

 

     Rodiče:  GIC Xantilla of Baccaracoon,CZ

                                   +  SC Alexander of Lynx Beauty,CZ

 

 

Příběh Alvina

     Alvinek byl těsně před vánocemi vybrán  novou rodinou jako dárek a rodina se jevila jako velmi vhodná. Nic nenasvědčovalo nějakým problémům, protože to bylo milé, hravé kotě a rodina měla doma již pejska, čili kamaráda pro 5.měsíčního kocourka. 

Běhěm prvního měsíce vše údajně vpořádku, pak trochu odmlka,ale ne všicni noví majitelé jsou sdílní a já jsem to respektovala. A ejhle, jednoho dne telefon od pana majitel, že Alvin je u kamaráda, že moc pouští chlupy a u toho nového kamaráda že značkuje. Vůbec jsem nechápala  a ani nerozuměla co mi to vlastně říká.  Druhý den odpoledne jsem se vypravovala navštívil Alvina, zjistit co se vlastně děje a v tom zvonek. U dveří stojí nějací lidé s krytým záchodkem, který byl zalepený izolepou a v něm měli kocoura. Zděšení, které sem měla v očím, nešlo zakrýt, protože to byl Alvin. Prý jim ho přinesl kamarád,  který ho nemůže mít doma, protože je moc chlupatý /manželka musí hodně uklízet/ a on jim začal doma vše počůrávat. Pani se dušovala, že by ho nechala, že ho moc chce, ale to čůrání. Já už věděla, že zůstane doma, že už ho nikomu nedám, jen jsem netušila, že bude muset jít na kastraci, že je to opravdu tak vážné.

Prostě, milého Alvinka jsem vypustila  a on ihned poznal, že je doma, ale bohužel jsem ho musela dát do karantény, neboť doma jsem měla měsíční koťata a já jsem nevěděla, kde všude se vůbec pohyboval, kolik kamarádů navštívil, kde se ocitl. Z jeho chování bylo vidět, že je velmi vystresovaný, že se bojí, že byl prostě zavíraný. Neustále brečel a svými vykulenými očíčkami neustále hypnotizoval kliku, kdy se dveře otevřou. Opravdu žalostný pohled. Do rána počůral co mohl. Jediné co nedalo vytknout, byla jeho kondice, byl dobře živený a v tomhle směru nebyl zanedbaný.  Ale stes, kterým prošel byl opravdu velký. Nezbývalo nic jiného, než co nejdříve domluvit s naším veterinářem kastaci, protože jeno značkování nebo spíš čůrání nabíralo na obrátkách.

Celý měsíc se nikdo neozval a já si myslela, že se stydí, když se takto k Alvinovi zachovali. Ale hodně jsem se zmílila. O rozhovoru, který jsem s pánem vedla, se rozšiřovat nebudu. Byl dohně nepříjemný a z jeho strany padali i vulgairzmy a dokonce i výrok "já ho koupil a kdybych ho do řeky hodil, tak vám to už musí být jedno". Ale spletl se, protože mě tohle jedno není a níkdy nebude, u žádného kotěte, který půjde do nové rodiny.

Alvinek je zpět doma jako kastrát, dělá Au-pair koťátkům, je spokojený a stal se věrným kamarádem, který je neustále v naší blízkosti, prostě náš mazlík.

Příště budeme ješté lépe vybírat nové rodiny pro naše koťátka....

 

Výstavní   úspěchy

se svojí sestrou Cassie Caryn of Lynx Beauy, CZ

 

p1070110.jpg

Alvin 15 měsíců - Cassie 6 měsíců

 

p1070113.jpg

 

 

p1070111.jpg

15 měsíců

 

p1070094.jpg

 

p1070099.jpg

 

p1070104.jpg

3,5 měsíce

 

p1050456.jpg

p1050478.jpg

 

10.jpg 

8.týden

alvin-5.jpg

5. týden

alvin1.jpg

 

alvin-3.jpg

1. týden

alvin1.jpg